15 Kasım 2018 Genel 0 comment

GELİN SAÇ MODELLERİ


2018 yılının sonlarına doğru yaklaştığımız şu günlerde, gelecek olan yaz sezonu için tasarlanan yeni gelin saç modelleri oldukça merak konusudur. Özellikle de düğün ve gelinlik konsepti için tercih edilen gelin  saç modelleri geçtiğimiz dönemlere göre farklılık göstermektedir. Yapılan seçimlerde ise, düğün mekanlarına ve gelinlik türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Gelin topuzu, örgün saçı veya atkuyruğu gibi saç modellerinde arasında kararsız kalan bayanlar, bahsedeceğimiz diğer seçenekleri inceleyebilirler.

Doğal Görünüm

Özellikle de 2018 yılında en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer almaktadır. Düğün gününüz de dalgalı saç modelini tercih edebilir ve çeşitli aksesuarlar ile şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca açık gelin saç modelleri içerisinde en çok beğenilen doğal görünüm stili, Balyaj veya röfle renklendirme tekniği sayesinde de çok farklı bir tasarımlar ile de kombin edilebilmektedir.

Salaş Modeller

2018 yılının diğer bir trendi olan salaş modeller, gelin adayları için tercih edilmeye başlanmıştır. Sıkı ve rahatsız edici topuzlar yerine doğal görünüme sahip saç modelleri daha fazla talep görmektedir. Özellikle de uzun saçlara sahipseniz, salaş modelleri tam da size göre. Doğal ve dağınık duran saçlar, istenildiği gibi tasarlanabilirken, taşlı veya çiçekli aksesuar sayesinde de çok hoş görünümler elde edilebilmektedir.

Örgü Modelleri

Her dönemin vazgeçilmez bir parçası olan gelin örgü saç modelleri, uzun saçlı bayanlar için ideal olmakla beraber, farklı örgü biçimleri ile de şık görünümler elde edilmektedir. Örneğin kılçık saç örgüsü, düğününüze modern bir hava katabilir ve konuklarınızın göz zevkine hitap edebilirsiniz. Ancak organizasyondan önce kesinlikle prova yapmanız gerekir. Zira örgü saç modellerinin çabuk bozulacağını da unutmamakta fayda var.

Ense Bitiminde Topuz

Zarif saç modellerinin başında yer alan ense bitiminde topuz stili, genellikle klasik dokunuşlardan tasarlanmaktadır. İnce bir saça sahip olan bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca saçınız kısa ve yumuşaksa, bu model sizin için oldukça uygundur. Çünkü saçınızın ince olması topuzun da sizi rahatsız etmemesi anlamına gelmektedir. Ayrıca saç rengine uygun bir aksesuar ile gerçekleştirildiği düşünülürse de, şıklık açısından çok farklı bir deneyim sizi bekliyor diyebiliriz. Ancak ense bitiminde topuz modelini tercih edecek bayanların düğün günlerinden önce saç rengini parlatması ve bakım yapması gerekir. Özellikle de profesyonel bir saç maskesi sayesinde bir yıldız kadar parlayabilir ve unutulmaz bir düğün geçirebilirsiniz.

Klasik Ve Modern

Bir otel de gerçekleştirilmesi planlanan düğünler için en uygun saç modeli diyebiliriz. Modern ve klasik düğün saç konseptleri sayesinde olduğunuzdan daha da genç görünebilirsiniz. Ayrıca örgülü veya topuz modelleri de, otel düğünleri için tercih edilebilir. Topuzun üzerinden sarkıtılan bir tutum dalga ide de bir şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Ancak klasik ve modem saç modeli için fiziksel ölçülerinizi göz önünde bulundurmayı unutmayın.